Microsoft

Microsoft’tan İspanya’ya 7,16 Milyar Dolar Yatırım

Microsoft’tan İspanya’ya 7,16 Milyar Dolar Yatırım
Google News Icon Takip Et

Microsoft (MSFT), Avrupa’da önemli bir bulut bilişim merkezi haline gelen İspanya’nın kuzeydoğu bölgesi Aragon’da yeni veri merkezleri geliştirmek için 6,69 milyar avro (7,16 milyar dolar) yatırım yapmayı planlıyor.

Aragon bölgesel hükümeti, ABD’li teknoloji devinin Zaragoza kenti dışındaki bir alanda veri merkezleri kurmak için inşaat izni başvurusunda bulunduğunu belirterek yerel El Heraldo gazetesinin haberini doğruladı.

Bölgesel hükümet, şirketin yatırımının 10 yıla yayılacağını söyledi. Microsoft ayrıca kısa bir süre önce Madrid’deki veri merkezlerine 2,1 milyar avroluk bir yatırım yapacağını duyurmuştu.

Microsoft, ana rakibi Amazon’un (AMZN) bulut bilişim birimi AWS’nin ardından Aragon’a da göz dikti. Amazon geçtiğimiz ay Aragon’da veri merkezleri kurmak için önümüzdeki 10 yıl içinde 15,7 milyar avro yatırım yapacağını açıklamıştı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters