Microsoft

Microsoft’tan İspanya’ya 2,1 Milyar Dolar Yapay Zekâ Yatırımı

Şubat 20, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft’tan İspanya’ya 2,1 Milyar Dolar Yapay Zekâ Yatırımı

ABD’li teknoloji devi Microsoft (MSFT) önümüzdeki iki yıl içinde 2,1 milyar dolarlık bir yatırımla İspanya’daki yapay zekâ ve bulut altyapısını genişleteceğini açıkladı. 

Şirketin söz konusu hamlesi, Almanya’da önümüzdeki iki yılı kapsayan 3,45 milyar dolarlık (3,2 milyar euro) yapay zekâ odaklı yatırım duyurusunun hemen ardından geldi.

Yatırımı sosyal medya platformu X’te yaptığı bir paylaşımla duyuran Microsoft Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başkanı Brad Smith, “Yatırımımız sadece veri merkezleri inşa etmenin ötesinde; İspanya’ya, güvenliğine ve hükümetinin, işletmelerinin ve halkının gelişimine ve dijital dönüşümüne olan 37 yıllık bağlılığımızın bir kanıtıdır.” ifadelerini kullandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti