Borsa Haberleri

Microsoft’tan 10 Yıllık “Call of Duty” Hamlesi!

December 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft’tan 10 Yıllık “Call of Duty” Hamlesi!

Microsoft (MSFT) Başkanı Brad Smith, Call of Duty’nin aynı gün piyasaya sürülmesi konusunda Sony (SONY)’ye 10 yıllık bir garanti vererek Activision Blizzard (ATVI) için yaptığı 69 milyar dolarlık teklife yönelik itirazların önüne geçmeyi amaçladıklarını bildirdi.

● Wall Street Journal’da yayımlanan bir yazıya göre Smith, Microsoft’un video oyunu yayıncılık devini (ve onun en çok satan oyununu) satın almasının “oyuncular için iyi bir haber” olduğunu ifade ederek yurtiçi ve yurtdışındaki gerginliklere yanıt vermiş oldu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Federal Ticaret Komisyonu’nun bir anti-tröst davası açabileceğine ilişkin haberlerin ardından Smith, “Bu çok büyük bir hata olur. Rekabeti, tüketicileri ve binlerce oyun geliştiricisini yaralar.” dedi.

● İtiraz edenler arasında “en güçlü sesin” Sony’den çıktığını kaydetti. “Bu nedenle yeni çıkacak her Call of Duty sürümünün Xbox ve PlayStation’a aynı gün gelmesi konusunda Sony’ye 10 yıllık bir anlaşma teklif ettik” ifadelerini kullandı. Aynı taahhüdü diğer platformlara da vereceklerini sözlerine ekledi.

Microsoft’tan 10 Yıllık “Call of Duty” Hamlesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha