Microsoft

Microsoft’ta 50 Milyar Dolarlık Reklam Potansiyeli

Microsoft’ta 50 Milyar Dolarlık Reklam Potansiyeli
Google News Icon Takip Et

Barclays, Microsoft’un (MSFT) reklamcılığa yaptığı yatırımların, özellikle hem ABD hem de Avrupa’da süregelen antitröst eylemleri ve yapay zekâ kaynaklı sektör değişikliklerinin bir sonucu olarak yeni bir bakış gerektirdiğine inanıyor. 

Microsoft için zaman içinde 50 milyar dolarlık bir reklam varlığı potansiyeli gören analist Raimo Lenschow, şirketin arama faaliyetlerini yeni üretici yapay zekâ özellikleriyle yenilediğini belirtiyor.

Analist Google’ın (GOOGL) arama alanındaki hakimiyetiyle ilgili süregelen antitröst davasının, Microsoft’un bu alanda rekabet etmesi için potansiyel olarak daha büyük bir fırsat etrafında konuşulmasına neden olduğunu söylüyor. 

Şirket, Microsoft’un daha geniş teknoloji evrenindeki mevcut reklamcılara karşı uzun vadeli bir rakip olarak kendini sağlamlaştırabileceğine inanıyor.

Barclays, özellikle Google’ın Adalet Bakanlığı’na karşı açtığı dava sonrasında uygulamalarını değiştirmek zorunda kalması halinde Microsoft’un daha büyük ölçekte de rekabet edebileceğini düşünüyor. 

Raimo, Microsoft’un reklamcılık işinin toplam değerinin, esasen LinkedIn ve Bing tarafından yönlendirilen organik olarak 30 milyar dolar olduğuna ve “Microsoft’un burada daha agresif olmayı seçmesi durumunda” satışlara 20 milyar dolarlık bir fayda potansiyeli görülebileceğine inanıyor.

Barclays, 475 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatıyla Microsoft’u “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değerlendiriyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly