Microsoft

Microsoft, Xbox Game Pass Fiyatlarını Artıracak

Microsoft, Xbox Game Pass Fiyatlarını Artıracak
Google News Icon Takip Et

Microsoft (MSFT), Xbox Game Pass abonelik hizmetinde önemli fiyat artışları ve kademelerin yeniden yapılandırılmasını içeren bir dizi değişiklik açıkladı. 

Ancak şirketin bu hamlesi, önemli bir eksiklikle birlikte geliyor: Call of Duty: Black Ops 6 gibi ilk gün çıkışları artık standart Xbox Game Pass kademesinde yer almayacak.

Çarşamba gününden itibaren yeni üyeler ve 12 Eylül 2024’ten itibaren mevcut üyeler için, Xbox Game Pass Ultimate’in fiyatı ABD’de aylık 16,99 dolardan 19,99 dolara yükselecek.

Bu premium kademe, oyunların ilk gün çıkışları, EA Play, Xbox Cloud Gaming ve diğer avantajlar dahil olmak üzere en kapsamlı oyun erişimini sunmaya devam edecek.

Buna karşılık, daha uygun fiyatlı Xbox Game Pass Standard, aylık 14,99 dolar olarak fiyatlandırılacak ve ilk gün çıkışları veya Ultimate kademesinde bulunan bazı diğer özellikleri içermeyecek.

Bu yeniden yapılandırılmış kademe, önceden Xbox konsollarında oynayan kullanıcılar için masaüstü bilgisayar oyunları veya bulut oyunlarının ek avantajları olmadan hizmet veren 10,99 dolarlık Xbox Game Pass Console seçeneğinin yerini alıyor.

👀 Xbox Game Pass Değişikliklerinin Abonelere Etkisi

Yeni çıkan oyunları hemen oynamak isteyenler için tek seçenek Xbox Game Pass Ultimate kademe olacak. Microsoft’un bu konudaki açıklaması kısaydı ve Call of Duty: Black Ops 6 gibi oyunların “ileride kütüphaneye eklenebileceğini” belirtti ancak bu konuda bir garanti vermedi.

Dahası, diğer kademeler de fiyat değişiklikleri görecek: PC Game Pass, aylık 9,99 dolardan 11,99 dolara, en temel kademe olan Xbox Game Pass Core’un yıllık fiyatı da 59,99 dolardan 74,99 dolara çıkacak ancak aylık faturalandırmayı tercih edenler için fiyat 9,99 dolarda kalacak.

Ayrıca, kullanıcılar artık Xbox Game Pass for Console için en fazla 13 ay önceden ödeme yapabilecekler, bu değişiklik aboneliklerin yönetimini basitleştirmeyi amaçlıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga