Microsoft

Microsoft, Wisconsin’a 3,3 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

May 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft, Wisconsin’a 3,3 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

ABD’li teknoloji devi Microsoft (MSFT), Asya’ya yaptığı bir dizi yatırımın ardından ABD’nin Wisconsin eyaletinde yeni bir yapay zekâ veri merkezi inşa etmek için 3,3 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. 

The Wall Street Journal’ın haberine göre, yerel halkı üretimdeki yapay zekâ işleri konusunda eğitmek için programlar düzenlemeyi amaçlayan şirketin yeni tesisi, başlangıçta 2.300 inşaat işi ve nihayetinde 2.000 kadar veri merkezi işi yaratacak. 

Microsoft Başkanı Brad Smith verdiği röportajda “Bu teknolojinin insanlara hizmet etmesini sağlamak gibi büyük bir sorumluluğumuz var. Bunun bir parçası da işlerin güvenli bir şekilde işlemesini ve insan kontrolü altında kalmasını sağlamak.” ifadelerini kullandı. 

Microsoft, Wisconsin’a 3,3 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly