Microsoft

Microsoft, Wedbush’tan Aldığı Destekle Yükseldi

May 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft, Wedbush’tan Aldığı Destekle Yükseldi

Wedbush Securities, yapay zekâ devriminin giderek yaygınlaştığını belirterek, Microsoft’un (MSFT) ChatGPT teknolojisi entegrasyonunun “çığır açan” bir gelişme olarak tanımladı. Microsoft hisseleri, açılışta 1%’e yakın yükseldi. 

💰 Analist Dan Ives, “Microsoft için ilk adımın Azure/Office 365 olduğuna ve bir sonraki adım olan ChatGPT ve yapay zekâ ile, hem tüketici hem de kurumsal cephede elde edeceği kazancın, şirketin güçlü değerlemesine hisse başına 40 ile 50 dolar ekleyeceğine inanıyoruz.” yorumunu yaptı. 

Nvidia’nın (NVDA) “dudak uçuklatan” yıl sonu öngörüsünün de Microsoft için doğrudan bir ölçüt olarak değerlendirilebileceğini belirten Ives, şirketin yapay zekâ alanında para kazanmaya Wall Street’in beklediğinden “çok daha erken” başlayabileceğine inanıyor. 

🥇 Ayrıca analist; müşteriler, iş ortakları ve saha ekiplerinden gelen geri dönüşlerin, şirketin bulut alanında yapay zekâdan para kazanma konusunda en ön saflarda yer aldığını gösterdiğini söyledi.

Microsoft’un hisse başına kâr beklentisini 375 dolara taşıyan Ives, “Son birkaç yılda MSFT ile yapılan her 100 dolarlık bulut Azure harcaması için 35-40 dolarlık bir yapay zekâ harcaması yapıldığını tahmin ediyoruz, bu da şirketin hitap edeceği pazarı ileriye dönük olarak dönüştürüyor.” dedi. 

🚀 Öte yandan Ives, gelecek on yılda 800 milyar dolar değerine ulaşması öngörülen yapay zekâ pazarından Alphabet (GOOGL), Amazon (AMZN), Oracle (ORCL), Palantir (PLTR) ve Salesforce (CRM) gibi birçok şirketin de kazançlı çıkacağını düşünüyor.  

Microsoft, Wedbush’tan Aldığı Destekle Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha