Borsa Haberleri

Microsoft ve ServiceNow 2023’ün Favori Yazılım Hisseleri Arasında

December 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft ve ServiceNow 2023’ün Favori Yazılım Hisseleri Arasında

Morgan Stanley analistleri, “Önümüzdeki yıl hangi hisselere yönelmek gerekir?” sorusuna yanıt verirken “En karanlık an, şafaktan öncedir.” sözünü hatırlatıyor.

● Mevcut müşteri tabanı içindeki harcamaları konsolide edebilecek kadar “iyi pozisyon almış” olması nedeniyle Morgan Stanley’nin favorisi ServiceNow (NOW).

● “Şirketin abonelik modelinin özellikleri, büyüme istikrarı konusunda bize güven veriyor.” diyen Weiss’in ekibi, yakın vadede kâr marjlarının yükselme potansiyeli olduğunu söyledi. Weiss, ServiceNow (NOW) hisseleri için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu veriyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Genel bulut, veri yönetimi ve güvenlik gibi temel yazılım büyüme alanlarında bulunmasından dolayı Morgan Stanley’den yüksek not alanlardan biri de Microsoft (MSFT).

● Weiss, Microsoft (MSFT) arzlarına yönelik “güçlü ve kalıcı bir talep” olduğunu ve şirketin “ticari faaliyetlerde büyümeyi yatırımcıların korktuğundan daha iyi sürdürebilmesi gerektiğini” vurguladı.

● Morgan Stanley, ServiceNow (NOW)’da olduğu gibi, Microsoft (MSFT) hisselerini de “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla tavsiye ediyor.

● Morgan Stanley’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla tavsiye ettiği diğer hisseler şunlar: Snowflake (SNOW), CrowdStrike Holdings (CRWD), Datadog (DDOG), HubSpot (HUBS), SmartSheet (SMAR), Toast (TOST), ZoomInfo (ZI).

Microsoft ve ServiceNow 2023’ün Favori Yazılım Hisseleri Arasında

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha