Borsa Haberleri

Microsoft ve Hitachi’den Milyarlarca Dolarlık Yapay Zekâ Ortaklığı

June 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft ve Hitachi’den Milyarlarca Dolarlık Yapay Zekâ Ortaklığı

Microsoft (MSFT) ve Hitachi (HTHIY), üretici yapay zekâ hizmetlerinin benimsenmesini hızlandırmak için üç yıllık milyarlarca dolarlık stratejik bir işbirliğine girdi.

Tokyo merkezli şirket, ortaklığın 2024 mali yılında 18,9 milyar dolar gelir elde etmesi planlanan Lumada işinin büyümesini artıracağını ve Hitachi’nin 270 bin çalışanı için operasyonel verimlilik iyileştirmelerini teşvik edeceğini söyledi.

Hitachi, işletmenin büyümesini hızlandırmak ve enerji, mobilite ve diğer sektörlere yönelik çözümler sunmak amacıyla Microsoft’un bulut birimini; Azure Open AI Service, Dynamics 365, Copilot for Microsoft 365 ve GitHub Copilot’u Lumada Çözümlerine entegre edecek.

İki şirket ayrıca, bulut hizmetlerini ve güvenliği güçlendirmek ve üretici yapay zekânın artan kullanımıyla odak noktası haline gelen veri merkezlerinin çevresel ayak izini azaltmak için ortak projeleri teşvik edecek.

Şirket ayrıca, ikilinin hâlihazırda üretim ve lojistik alanları için yeni nesil dijital çözümler geliştirmek ve Microsoft Teams üzerinde çalışan bir metaverse geliştirmek gibi projeler üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.

Microsoft ve Hitachi’den Milyarlarca Dolarlık Yapay Zekâ Ortaklığı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha