Borsa Haberleri

Microsoft ve Activision, İngiltere’de Bulut Oyun Haklarını Satabilir

July 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft ve Activision, İngiltere’de Bulut Oyun Haklarını Satabilir

Microsoft (MSFT) ve Activision Blizzard (ATVI), 69 milyar dolarlık birleşmelerini 18 Temmuz tarihine kadar tamamlayabilmek amacıyla, regülatör endişelerini yatıştırmanın bir yolu olarak İngiltere’deki bulut oyun işlerinin kontrolünün bir kısmından vazgeçmeyi değerlendiriyor. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, şirketler İngiltere’de oyunların bulut tabanlı pazar haklarını bir telekomünikasyon, oyun veya internet tabanlı bir bilgi işlem şirketine satmayı değerlendiriyor. 

Pes etmiyorlar: Her iki şirket de, video oyun sektöründe şimdiye kadarki en büyük anlaşma olacak bu birleşmenin gelecek haftaki son tarihten önce tamamlanmasının hala mümkün olduğunu düşünüyor. 

Hatta salı günü bir ABD yargıcının Federal Ticaret Komisyonu’nun anlaşmayı durdurma talebini reddetmesiyle, ikili anlaşmayı tamamlamaya bir adım daha yaklaştı.

Microsoft ve Activision, İngiltere’de Bulut Oyun Haklarını Satabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg