Microsoft

Microsoft, Recall AI’ı Erteliyor

Microsoft, Recall AI’ı Erteliyor
Google News Icon Takip Et

Teknoloji devi Microsoft (MSFT) bilgisayar kullanımını takip eden yapay zekâ destekli Recall özelliğini önümüzdeki hafta yeni bilgisayarlarıyla birlikte kullanıma sunmayacağını ve bunun yerine daha küçük bir grupla önizleme yapacağını açıkladı.

Recall özelliği, internette gezinmeden sesli sohbetlere kadar her şeyi izleyerek, kullanıcının aylar sonra bile yaptığı bir şeyi hatırlaması gerektiğinde arayabileceği, bilgisayarda depolanan bir geçmiş oluşturuyor.

Microsoft bir blog yazısında Recall’ın 18 Haziran’da Copilot+ masaüstü bilgisayar kullanıcıları için genel kullanıma sunulmak yerine önümüzdeki haftalarda yalnızca Windows Insider Programında (WIP) bir önizleme için kullanıma sunulacağını söyledi.

Copilot+ PC’ler, mayıs ayında tanıtılan yapay zekâ (AI) özelliklerine sahip bir kişisel bilgisayar kategorisidir. WIP ise milyonlarca “en büyük Windows hayranının” işletim sistemi için gelecek özellikleri önizlemesine olanak tanıyan halka açık bir yazılım test programı.

Şirket, WIP topluluğundan gelen geri bildirimlerin ardından Recall önizlemesini yakında tüm Copilot+ PC’ler için kullanılabilir hale getirmeyi planladığını söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters