Microsoft

Microsoft, Oyun Segmentindeki 1.900 Kişiyi İşten Çıkarıyor

January 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft, Oyun Segmentindeki 1.900 Kişiyi İşten Çıkarıyor

Microsoft (MSFT), oyun biriminde yaklaşık 1.900 çalışanı veya Microsoft Gaming’in 22.000 çalışanının yaklaşık 9%’unu işten çıkaracak.

CNBC’nin edindiği belgelere göre Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının üzerinden üç aydan biraz daha fazla süre geçtikten sonra, işten çıkarmaların “örtüşme alanlarını” azaltacak daha büyük bir uygulama planının parçası olduğunu söyledi.

Çalışanlara gönderilen bir notta Spencer, “İleriye baktığımızda, işimizi büyütecek alanlara yatırım yapmaya ve dünya çapında daha fazla oyuncuya daha fazla oyun sunma stratejimizi desteklemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Microsoft, Oyun Segmentindeki 1.900 Kişiyi İşten Çıkarıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC