Borsa Haberleri

Microsoft, Nvidia’nın H100 GPU’larını Kullanan Yeni Sanal Makinelerini Tanıttı

March 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft, Nvidia’nın H100 GPU’larını Kullanan Yeni Sanal Makinelerini Tanıttı

Pazartesi günü açıklamalarda bulunan Microsoft (MSFT), Nvidia (NVDA)’nın H100 Tensor Core GPU’ları ve Quantum-2 InfiniBand ağını kullanan yeni sanal makinelerin tanıtımını yaptı.

● Büyük dil modellerinin (LLM) muazzam miktarda bağlı GPU’ya ihtiyaç duyduğu göz önüne alındığında bu makineler, Microsoft (MSFT) müşterilerinin her türlü yapay zeka görevi için istenilen her ölçeğe göre geliştirilebilen bir altyapı oluşturmasına olanak sağlıyor.

● Bir blog gönderisinde açıklamalarda bulunan Microsoft, ND H100 v5 VM şeklinde adlandırılan sanal makinelerde 8 adet ile “binlerce” adet arasında NVIDIA H100 GPU kullanılacağını duyurdu.

● Nvidia (NVDA) H100 GPU’ların tanıtımını, geçtiğimiz yıl mart ayında düzenlediği GTC geliştirici konferansında yapmıştı.

Microsoft, Nvidia’nın H100 GPU’larını Kullanan Yeni Sanal Makinelerini Tanıttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha