Videolar

Microsoft mu Google mı? Devlerin Bilanço Analizi

April 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft mu Google mı? Devlerin Bilanço Analizi

Cevabını bilmediğimiz her şeyi eskiden Google’a sorardık. Hatta İngilizcede “Google it” Türkçede ise “Google’lamak” diye tabirler kullanılır oldu. Şimdi ise işler biraz değişiyor gibi… Çünkü soru ve sorunlarımızın yeni nesil cevaplarını artık ChatGPT’de arıyoruz.

ChatGPT, kendi başlı başına bir deryadenizken aynı zamanda pek çok uygulamaya da entegresyonu sağlanabiliyor.

Hatta OpenAI’ın teknolojisinin Microsoft’a ait arama platformu Bing’e entegrasyonu, az kullanılan arama motoruna olan yönelimi bile artırdı. 

Hâl böyle olunca işler kızıştı çünkü Google’ın 80%’in üzerinde bir payla domine ettiği 120 milyar dolarlık bir pastadan bahsediyoruz.

İki şirket de ABD borsalarının dev teknoloji şirketlerinden ve yapay zekâya çok ciddi yatırımlar yapıyorlar. Görünen o ki ayakta kalmaya devam etmek için yapmak da zorundalar! 

Microsoft bu alanda yatırımları artırmaya and içmişken Google hem pazar liderliğini korumaya ve mevcut anlaşmalarını sürdürmeye hem de yeni ürünler çıkarmaya odaklanmış durumda.

İşte bu yüzden “Bu iki teknoloji devinin bilançoları bize neler söylüyor?” dilersen birlikte bakalım.

Microsoft mu Google mı? Devlerin Bilanço Analizi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı