Borsa Haberleri

Microsoft İşten Çıkarmalara Başladı

October 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft İşten Çıkarmalara Başladı

● Şirketin, çalışanların 1%’inden daha azını etkileyecek bir işten çıkarma dalgasını duyurmasından üç ay sonra bir Microsoft sözcüsü, bu hamleyi onayladı.

● Farklı ölçeklerdeki teknoloji şirketlerinin maliyetleri azaltmaya çalıştığı bu dönemde, böyle bir haber pek de sürpriz bir gelişme değildi. Meta Platforms ve Salesforce da bu yıl işe alım oranlarını düşüren Silikon Vadisi şirketlerinden. Coinbase, Netflix gibi diğer kuruluşlar da işten çıkarma yoluna başvurdu.

● Microsoft sözcüsü, CNBC’ye şu açıklamalarda bulundu: “Tüm şirketler gibi biz de iş önceliklerimizi düzenli olarak değerlendiriyor ve bu doğrultuda yapısal düzenlemeler gerçekleştiriyoruz. Yılın ilerleyen zamanlarında işletmemize yatırım yapmaya ve temel büyüme alanlarında işe alımlara devam edeceğiz

● Temmuz ayında Microsoft, mali yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 10%’luk bir gelir artışı açıklamıştı. Bu, son beş yılın en düşük oranı. Şirket, kazancını 25 Ekim tarihinde açıklayacak.

● Kaynaklara göre, işten çıkarma sürecinden 1000’den az çalışan etkilendi ve bu süreçte adı verilmeyen bir kişi ön plana çıktı.

Microsoft İşten Çıkarmalara Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı