Borsa Haberleri

Microsoft Hisseleri Neden Düşüyor?

Microsoft Hisseleri Neden Düşüyor?
Google News Icon Takip Et

Microsoft (MSFT)’un hisseleri, şirketin 2022 mali yılının dördüncü çeyreği için yeni kılavuzunun yayınlanmasının ardından, hem kazanç hem de gelir için görünümünü azaltmasından dolayı düşmeye başladı. 

2022’nin dördüncü çeyreğinde Microsoft’un, 51,94 milyar ile 52,74 milyar dolar arasında gelir bildirmesi bekleniyor.

Microsoft, önceki hisse başına 2,28 ve 2,35 dolar beklentilerine kıyasla, hisse başına 2,24 ile 2,32 dolar kazanç bildirmeyi planlıyor.

Microsoft’un gelir kılavuzunda böyle bi revize yapmasının en önemli nedeni negatif kur etkisinin yarattığı baskılar oluyor. Bu durum, şirketin detaylı ve planlı bir şekilde takip etmesi gereken bir konu. Çünkü dolar üzerindeki negatif kur etkileri, birçok uluslararası şirketin kazançları ve gelirleri üzerinde baskı oluşturuyor.

Öte yandan Microsoft hisselerinin Kasım 2021’de ulaşılan yüksek seviyeler sonrası neredeyse 25%’lik bir düşüş yaşadı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı