Borsa ve Şirket Haberleri

Microsoft Çalışanlarına 2 Kat Fazla Ödeyecek

Mayıs 17, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Microsoft Çalışanlarına 2 Kat Fazla Ödeyecek

Microsoft (MSFT), pazartesi günü yaptığı açıklamada, artan enflasyonla uğraşan çalışanlarını ödüllendirmek ve diğer teknoloji şirketleriyle rekabet halinde kalmak için maaş bütçesini “iki katına” çıkaracağını söyledi.

Bazı tahminlere göre, Microsoft’un çalışanları arasında maaş farklılıkları bulunuyor. Daha donanımlı çalışanlar diğerlerine kıyasla Microsoft’ta daha yüksek maaş alıyor. Şirket çalışanlarından en yüksek maaşı alan birim ise yazılım mühendisleri.  

Payscale’e göre, bir Microsoft çalışanının ortalama maaşı, 14.000 dolar. Bu ücret, ikramiye ile birlikte yıllık 122.987 ABD dolarına denk geliyor.

Ayrıca, çalışan maaşlarında zam yapma kararı alan tek şirket Microsoft değil. Teknoloji devleri, özellikle piyasalarda yaşadığı zorlukların üstesinden gelebilmek ve rekabette güçlü kalabilmek adına donanımlı çalışanlarının maaşlarında zam yapmak zorundalar.

Örneğin, Apple (AAPL), aralık ayında, çalışanlarının diğer şirketlere, özellikle Meta Platform (FB)’a geçmelerini önlemek için, 180.000 dolara kadar hisse senedi ikramiyesi dağıttı. 

Apple nisan ayında da, belirli çalışanların başka fırsatları değerlendirmesini önlemek amacıyla, 200.000 dolar tutarında ikinci bir hisse senedi ikramiyesi dağıtımında bulundu. 

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti