Borsa Haberleri

Microsoft Çalışanlarına 2 Kat Fazla Ödeyecek

May 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft Çalışanlarına 2 Kat Fazla Ödeyecek

Microsoft (MSFT), pazartesi günü yaptığı açıklamada, artan enflasyonla uğraşan çalışanlarını ödüllendirmek ve diğer teknoloji şirketleriyle rekabet halinde kalmak için maaş bütçesini “iki katına” çıkaracağını söyledi.

Bazı tahminlere göre, Microsoft’un çalışanları arasında maaş farklılıkları bulunuyor. Daha donanımlı çalışanlar diğerlerine kıyasla Microsoft’ta daha yüksek maaş alıyor. Şirket çalışanlarından en yüksek maaşı alan birim ise yazılım mühendisleri.  

Payscale’e göre, bir Microsoft çalışanının ortalama maaşı, 14.000 dolar. Bu ücret, ikramiye ile birlikte yıllık 122.987 ABD dolarına denk geliyor.

Ayrıca, çalışan maaşlarında zam yapma kararı alan tek şirket Microsoft değil. Teknoloji devleri, özellikle piyasalarda yaşadığı zorlukların üstesinden gelebilmek ve rekabette güçlü kalabilmek adına donanımlı çalışanlarının maaşlarında zam yapmak zorundalar.

Örneğin, Apple (AAPL), aralık ayında, çalışanlarının diğer şirketlere, özellikle Meta Platform (FB)’a geçmelerini önlemek için, 180.000 dolara kadar hisse senedi ikramiyesi dağıttı. 

Apple nisan ayında da, belirli çalışanların başka fırsatları değerlendirmesini önlemek amacıyla, 200.000 dolar tutarında ikinci bir hisse senedi ikramiyesi dağıtımında bulundu. 

Microsoft Çalışanlarına 2 Kat Fazla Ödeyecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı