Amazon

Microsoft, Bulut Birimi için Amazon’dan Destek Alacak

Microsoft, Bulut Birimi için Amazon’dan Destek Alacak
Google News Icon Takip Et

Microsoft (MSFT) bulut oyun birimini işini güçlendirmeye alıştığı bir dönemde yardım için bir rakibine yöneliyor: Amazon (AMZN).

İki şirket, Microsoft’un Xbox TV uygulamasının önümüzdeki aydan itibaren Amazon Fire TV Sticks’te kullanılabileceğini açıkladı. Bu sayede Xbox Game Pass Ultimate aboneleri Starfield, Fallout 4 ve Forza Horizon 5 gibi bir dizi oyunu Fire TV cihazından izleyebilecek ve bunun için bir konsola ya da Samsung TV’ye ihtiyaç duymayacak.

Microsoft başlangıçta Amazon’un Fire TV Stick 4K Max ve Fire TV Stick 4K modellerini destekleyecek ve kullanıcıların oyun oynamak için Bluetooth özellikli bir kumandaya ve Game Pass Ultimate aboneliğine ihtiyacı olacak.

Geçtiğimiz ay Microsoft, Call of Duty video oyunu serisinin son bölümünü Xbox Game Pass abonelik hizmetinde yayınlayacağını açıklayarak bu kârlı ürün için büyük bir değişime işaret etti.

Microsoft, Call of Duty‘nin haklarını, Activision Blizzard’ı satın almak için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle aylarca süren pazarlıkların ardından geçen yıl nihayet anlaşmaya vardığında elde etti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha