Borsa Haberleri

Microsoft Bugün Birçok Mühendisi İşten Çıkarmaya Başlayabilir

January 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft Bugün Birçok Mühendisi İşten Çıkarmaya Başlayabilir

Microsoft (MSFT), yine mühendislik bölümlerinde işten çıkarmaların eşiğine geldi. Geçmişte yaptığı işten çıkarmalara nazaran “kayda değer ölçüde daha fazla” çalışanı işten çıkarabilir.

● Bloomberg’in bir kaynağa dayandırarak yaptığı haberde, Redmond-Washington merkezli Microsoft (MSFT)’un işten çıkarma duyurusunu yarın yapabileceği bildirildi.

● Sky News’in salı günkü haberinde ise Microsoft (MSFT)’un binlerce kişiyi işten çıkarmayı planladığı belirtildi. Bu durumda iş gücünün muhtemelen 5%’i işsiz kalabilir. Microsoft (MSFT) dünya genelinde 220 binden fazla çalışana iş imkanı sunuyor.

● Ekim ayında, Xbox bölümü de dâhil olmak üzere çeşitli birimlerde görev alan yaklaşık 1000 personelini işten çıkarmıştı.

● Satya Nadella’nın yönetimindeki Microsoft (MSFT), çeyrek bilançosunu 24 Ocak’ta açıklamayı planlıyor.

● Diğer yandan Guggenheim analisti John DiFucci salı günü Microsoft (MSFT) notunu “SAT” seviyesine düşürdü.

Microsoft Bugün Birçok Mühendisi İşten Çıkarmaya Başlayabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha