Borsa Haberleri

Microsoft – Activision Blizzard Anlaşmasında Yeni Gelişme

November 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft – Activision Blizzard Anlaşmasında Yeni Gelişme

Reuters’in haberine göre Microsoft (MSFT), Activision Blizzard (ATVI)’ı satın almak için yaptığı 69 milyar dolarlık anlaşmaya yapılan itirazları atlatabilmek için yakında Avrupa Birliği’ne bazı tavizler verebilir.

● Activision Blizzard (ATVI) hisseleri bu haberlerin ardından pazartesi günü 1,4% artışla yeni bir kademeye yükseldi.

● Sony (SONY) 0,3% değer kazandı.

● Habere göre Microsoft’un planının en önemli parçası 10 yıllık lisans anlaşması olacak. Anlaşmanın en şiddetli muhalifi Sony (SONY) ise pazar lideri PlayStation konsolunun Activision’ın yılın en çok satan Call of Duty oyunu ve diğer Activision oyunlarına erişim hakkını kaybetmesinden endişe duyuyor.

● AB anti-tröst otoritesi olan Avrupa Komisyonu’nun, rekabet endişelerinin resmi bir listesinden oluşan itiraz beyanını ocak ayına kadar hazırlayacağı ifade edildi.

● Activision Blizzard, Wall Street analistlerinin yaptığı not yükseltmelerinin ardından ilk etapta biraz yükseldi. Bununla birlikte haberlerde, Microsoft’un bu hamlesi nedeniyle Federal Ticaret Komisyonu’nun bir anti-tröst davası açma olasılığının yüksek olduğu bildirildi.

Microsoft - Activision Blizzard Anlaşmasında Yeni Gelişme

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha