Borsa Haberleri

Microsoft-Activision Anlaşmasının Son Tarihi Uzatıldı

Temmuz 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft-Activision Anlaşmasının Son Tarihi Uzatıldı

Microsoft (MSFT) ve Activision Blizzard (ATVI), çeşitli itirazlarla ertelenen birleşmelerinin son tarihini 18 Ekim’e uzattı ve her iki şirket de tarihin en büyük teknoloji anlaşmasını bitiş çizgisine getirmeye niyetli görünüyor.

Activision’dan bir yetkili, Barron’s’a verdiği demeçte, “ABD’den gelen son karar ve 40 farklı ülkenin rekabet kurumları, anlaşmanın rekabet, şirketler ve oyunculuk sektörünün geleceği için iyi olacağını doğruluyor.” dedi. 

Activision ve Microsoft yönetim kurulları, küresel regülatör onayları ve şirketlerin İngiltere rekabet kurumunun endişelerini gidermek için çareler bulabileceklerine duydukları güven nedeniyle, şirketlere 18 Ekim sonrasına kadar anlaşmayı feshetmeme yetkisi verdi.

Yeni anlaşmanın şartları arasında, anlaşmanın 29 Ağustos’tan sonra feshedilmesi halinde Activision’a ödenecek olası fesih ücretinin 3 milyar dolardan 3,5 milyar dolara çıkarılması da yer alıyor. Birleşmenin 15 Eylül’den sonra sona ermesi halinde ise bu ücret 4,5 milyar dolara yükselecek.

Activision’dan 2. Çeyrek Bilançosu

Microsoft gelişmelerinin yanı sıra bilançosunu açıklayan Activision, ikinci çeyrekte 0,88 dolarlık analist beklentilerinin üzerinde, 0,91 dolar hisse başına kâr açıkladı.

Bu dönemde şirketin gelirleri de yine 2,38 milyar dolarlık analist beklentilerinin üzerinde, 2,46 milyar dolar oldu. 

Activision ayrıca bilanço açıklamasında 0,99 dolarlık temettü duyurdu. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s, Investing