Borsa Haberleri

Microsoft-Activision Anlaşması Tamamlandı

October 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft-Activision Anlaşması Tamamlandı

Activision Blizzard (ATVI) tarafından yapılan bir düzenleyici başvuruya göre Microsoft (MSFT), video oyun yayıncısı Activision Blizzard’ı satın alma işlemini tamamladı. 

🎉 Microsoft’un 48 yıllık tarihindeki en büyük anlaşma, şirketin Avrupalı düzenleyicilerin rekabetle ilgili endişelerini gidermesinin ve bir ABD bölge yargıcından olumlu bir karar almasının ardından geldi. 

Anlaşma Microsoft’a; Call of Duty, Crash Bandicoot, Diablo, Overwatch, StarCraft, Tony Hawk Pro Skater ve Warcraft gibi video oyunlarından oluşan büyük bir portföy kazandırdı. Oyun geliştiricisi son mali yılında 7,5 milyar dolar gelir elde etti, ki bu rakam Microsoft’un 212 milyar dolarlık satışlarının küçük bir kısmını oluşturuyor.

Microsoft-Activision Anlaşması Tamamlandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC