Borsa Haberleri

Microsoft, 2024’te Xbox 360 Online Mağazasını Kapatacak

Ağustos 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft, 2024’te Xbox 360 Online Mağazasını Kapatacak

Microsoft (MSFT), en yeni konsollarına ve abonelik hizmeti Game Pass’e ağırlık verdiği için önümüzdeki yıl Xbox 360’ın çevrimiçi mağazasının ve pazar yerinin fişini çekeceğini açıkladı.

Xbox’ın web sitesindeki bir paylaşıma göre, Xbox 360 Store ve Xbox 360 Marketplace 29 Temmuz 2024 tarihinde kapatılacak ve eski konsolu kullanan oyuncular yeni oyunlar satın alamayacak ve indiremeyecek.

Ancak Microsoft, kullanıcıların halihazırda satın aldıkları Xbox 360 oyunlarını ve konsolla uyumlu eski oyunları oynamalarına izin verecek.

Açıklamada “Xbox 360’ın 2005 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana çok şey değişti. Teknoloji gelişti, oyuncuların beklentileri değişti ve biz Xbox Series’i şimdi ve gelecekte oyun oynamak için en iyi yer haline getirmeye odaklanmaya başladık.” denildi. 

Microsoft 2016 yılında Xbox 360’ın üretimini durdurdu ve bir yıl sonra konsollardan ve Windows platformlarından erişilebilen abonelikli bir oyun hizmeti olan Xbox Game Pass’i başlattı.

Şirketin son hamlesinin bir parçası olarak, eski konsoldaki Filmler ve TV uygulaması da kaldırılacak.

Xbox 360, Sony’nin (SONY) PlayStation 3’üne karşı tüm zamanların en çok satan oyun konsollarından biri olarak kabul ediliyor. Microsoft 2014 yılına kadar yaklaşık 84 milyon adet Xbox 360 satmıştı ancak bu tarihte halefi Xbox One’ın piyasaya sürülmesi nedeniyle satışlarını raporlamayı bıraktı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti