Borsa Haberleri

Micron, Uzun Dönemli Geleceğine ‘Umutla’ Bakıyor

March 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Micron, Uzun Dönemli Geleceğine ‘Umutla’ Bakıyor

İkinci mali çeyrek bilançosundaki sert kaybın ardından stok ve iş seviyelerinin attığını açıklayan Micron Technology (MU) hisseleri, dün kapanış sonrası işlemlerde 1,5% yükseldi.

● Micron (MU)’un 2. çeyrek bilançosu ve görünümüne dair bir bilgilendirme yaparak şirketin uzun vadeli talep görünümüne “güvendiğini” vurgulayan CEO Sanjay Mehrotra, “Sektörün arz-talep dengesinde kademeli iyileşmeler bekliyoruz.” dedi.

● Bir defaya mahsus kalemler hariç olmak üzere, 3. mali çeyrek için hisse başına 1,51-1,65 dolar arasında kayıp açıklamayı bekleyen Micron (MU)’un gelir beklentisi ise 3,5-3,9 milyar dolar aralığında. 500 milyon dolarlık etkinin, çeyrek içindeki kayıttan düşen stoklara ekleneceği de duyuruldu.

● Veri merkezi ürünlerinde gerçekleşen satışların Micron (MU)’un 2. çeyrek bilançosunda “dip yaptığına” inanan şirket, mali yılının 2. yarısında bilgisayar ve oyun çiplerine yönelik talebin toparlanma işaretleri vermesini bekliyor.

Micron, Uzun Dönemli Geleceğine ‘Umutla’ Bakıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha