Borsa Haberleri

Micron Technology, Çalışanlarının 10%’unu İşten Çıkarıyor

December 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Micron Technology, Çalışanlarının 10%’unu İşten Çıkarıyor

Micron Technology (MU); çarşamba günü yaptığı açıklamada, yarı iletken pazarındaki olumsuz havayı daha kötü gördüğünü ve bu yüzden 2023’te iş gücünde 10% kesinti yaparak kemer sıkma politikalarına devam edeceklerini duyurdu.

● Güncel çalışan sayılarına göre Micron (MU), önümüzdeki yıl yaklaşık 5.000 çalışanını işten çıkaracak.

● Micron (MU); müşteri envanter seviyeleri daha da geliştikçe, yeni CPU platformları piyasaya sürüldükçe ve ekonomisi yeniden canlanan Çin’den gelen talep artmaya başladıkça, bellek talep eğilimlerinin önümüzdeki birkaç ay içinde kademeli olarak artmasını beklediklerini belirtti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Micron (MU), 2023 boyunca sektördeki kârlılığın “yetersiz olmaya devam etmesini” beklediğini de vurguladı.

● Micron (MU) CEO’su Sanjay Mehrotra yaptığı açıklamada, tedarik ve giderleri kısmak için kararlı adımlar attıklarını ve önümüzdeki yılın ikinci yarısında büyümeye devam etmek ve gelir artışının başlamasını sağlamak için müşteri stoklarında iyileştirmeler beklediklerini söyledi.

● Mehrotra, Micron (MU)’un bu ekonomik durgunluğu atlattıktan sonra güçlü bir kârlılık sağlayabileceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Micron Technology, Çalışanlarının 10%’unu İşten Çıkarıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha