Borsa Haberleri

Micron Tech’e Japonya’dan 320 Milyon Dolarlık Yatırım Geldi!

September 30, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Micron Tech’e Japonya’dan 320 Milyon Dolarlık Yatırım Geldi!
  • Japonya Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın bugünkü açıklamasına göre, ABD merkezli çip üreticisi Micron Tech’e, Hiroşima tesisinde bellek çipi üretmesine yardımcı olmak adına 46,5 milyar yen (320 milyon dolar) tutarında ödenek sağlanacak.

  • Micron Tech Küresel Operasyonlar Başkan Yardımcısı Manish Bhaita, verdiği basın açıklamasında, “Micron, Japon hükümetinin desteği için minnettar ve yarı iletken üretimi artırma ve inovasyonu geliştirmeye yönelik bu yolculukta Japonya’nın küresel ortağı olmaktan gurur duyuyor.” dedi.

  • Şirket ayrıca Hiroşima tesisinde yeni 1-Beta DRAM çipi üretimi olacağını da duyurdu.

  • Japonya’nın yerel çip üretimi destek planının tek örneği bu değil. Bir diğer örnekte Toshiba’dan ayrılan yerel ortak Kioxia Holding ile birlikte işletilen Japon tesisinde, flaş bellek çipi üretimini artırmak adına çalışmalar yürüten ABD merkezli Western Digital şirketine temmuz ayında 92,9 milyar yen tutarında yatırım yapması oldu.

Micron Tech'e Japonya’dan 320 Milyon Dolarlık Yatırım Geldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı