Borsa Haberleri

Micron Hisseleri Düşüyor

August 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Micron Hisseleri Düşüyor

Micron Technology (MU) hisseleri, bellek çip üreticisinin “zorlu” piyasa koşullarından etkileneceğini söylemesinin ardından düştü. Bir yatırımcı sunumundan önce açıklamalarda bulunan Micron yöneticileri, şirketin ağustos ayında sona eren dördüncü mali çeyrekte 30 Haziran’da sağlanan gelir rehberliğindeki rakamlardan daha düşük bir performans beklediklerini bildirdi. Çip üreticisi, mali yılın ilk çeyreğinde negatif serbest akış bekliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mali İşlerden Sorumlu Başkan Mark Murphy, “Çok kısa vadede sermaye yatırımını durdurmak çok zor ve yatırım yapmamız gereken bazı çok kritik teknoloji programlarımız var.” dedi. 

Çip Üreticisi, Zorlu Bir Pazar Ortamı Beklediğini Söyledi

Micron yöneticileri, salı günü yapılan dosyalamada önümüzdeki döneme dair öngörülerini paylaştı. DRAM ve NAND bellekte müşteri envanterindeki genişlemeye bağlı olarak bir düşüş beklendiği söylendi. Yöneticiler, artık bit sevkiyatının mali yılın ilk çeyreğinde önemli ölçüde düşmesini bekliyor. Ayrıca dosyalamada söz konusu dönemde negatif serbest akış olacağı tahmini de yer aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mark Murphy, sermaye yatırımını durdurmanın zor olduğunu belirtti. Bununla birlikte ilerleyen dönemlerde yapmak istedikleri teknoloji yatırımlarının negatif serbest akış meydana gelmesinde etkili olduğunu söyledi.

Micron, 30 Haziran’da Yaptığı Tahminleri Düşürdü

Micron, haziran ayı kazanç raporunda 6,8 milyar ile 7,6 milyar dolar gelir çağrısında bulunmuştu. Şirketin yöneticileri salı günü, bu çağrıdaki rakamların büyük oranda gerisinde kalacaklarını duyurdu. Bellek çip üreticisi, ağustos ayında sona eren dördüncü mali çeyrekte tahminlerin altında bir performans sergilediğini bildirdi. Söz konusu açıklamanın ardından Micron hisselerinde %5’lik bir düşüş yaşandı. 

Micron Hisseleri Düşüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı