Borsa Haberleri

Micron Hisseleri 5% Yükseldi!

March 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Micron Hisseleri 5% Yükseldi!

İkinci çeyrek bilançosunu açıklamaya hazırlanan Micron (MU) 5,5%’lik bir artış kaydederek perşembe gününü 61,34 dolarla kapattı. Bu rakam, Micron (MU)’un 16 Şubat’ta 60,05 dolarla kapanış yapmasından bu yana en iyi kapanış fiyatı oldu.

● Wall Street analistleri, bir sonraki çeyrek güncellemesini 28 Mart’ta yapacak olan Micron’un, bir defaya mahsus kalemler hariç olmak üzere 2. çeyrekte 3,72 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 80 sentlik bir zarar açıklamasını bekliyor.

● Citi analisti Christopher Danely çarşamba günü yaptığı açıklamalarda, Micron (MU) hisseleri için daha önce verdiği “AL” notunu yineledi ancak şirketle ilgili 2023 mali yıl tahminlerini düşürdü. Daha önce 16,2 milyar dolar satış geliri üzerinden hisse başına 2,22 dolarlık bir kayıp öngören analist, bu tahminlerini 14,9 milyar dolar satış geliri ve hisse başına 3,02 dolar kayıp olarak güncelledi.

Micron Hisseleri 5% Yükseldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha