Borsa Haberleri

Micron: Çin Yasağı, Gelirleri Çift Haneye Yakın Düzeyde Etkileyecek

May 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Micron: Çin Yasağı, Gelirleri Çift Haneye Yakın Düzeyde Etkileyecek

Micron Technology (MU), Çin’in şirkete yönelik yasağının alt yapı çipleri gelirlerinde çift haneye yakın düzeylerde, yüksek tek haneli düşüşe yol açmasını bekliyor. 

Çin Hükümeti, bugün şirketin Çin’in önde gelen sektörlerine bellek çipi satmasını yasakladığını duyurdu ve Çin’in siber-uzay düzenleyici kolu, ABD’nin en büyük bellek çipi üreticisinin ağ güvenliği değerlemesinden sınıfta kaldığını açıkladı.

Micron açıklamasında “Çin merkezli şirketlere yapılan doğrudan satışlar ve distribütörler aracılığıyla yapılan dolaylı satışların toplamının, toplam gelirimizin yaklaşık dörtte birini oluşturduğunu tahmin ediyoruz.” denildi.

Micron: Çin Yasağı, Gelirleri Çift Haneye Yakın Düzeyde Etkileyecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters