Borsa Haberleri

Micron CEO’su 6,7 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

April 5, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Micron CEO’su 6,7 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Yarı iletken şirketlerinin son dönemdeki güçlü performansı, yatırımcılarının yanı sıra görünüşe göre üst yönetimi de memnun etmiş.

Micron Technology (MU) CEO’su ve Başkanı Sanjay Mehrotra, 2 ve 4 Nisan’da gerçekleştirilen iki işlemde toplam 6,7 milyon dolar karşılığında 52 bin hissesini elden çıkardı. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Micron CEO’sunun yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Walgreens Boots Alliance (WBA) Başkan Yardımcısı Manmohan Mahajan, 2 Nisan’da 6 bin hisse karşılığında toplam 116 bin 280 dolar ödedi. 

🎯 Dollar Tree (DLTR) CFO’su Jeffrey A. Davis, 1 Nisan’da 244 bin 794 dolar karşılığında toplam 1.800 hisse satın aldı. 

🎯 Greif (GEF) Başkan Yardımcısı ve Genel Danışmanı Gary R. Martz, 2 ve 3 Nisan’da gerçekleşen iki işlemde toplam 399 bin 193 dolar karşılığında 4 bin 918 adet hisse satın aldı.

  • Insider Satışları:

🎯 MicroStrategy (MSTR) Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, 3 Nisan’da 5 bin hissesini 8,1 milyon dolara elden çıkardı.

🎯 Alphabet (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai, 3 Nisan’da gerçekleşen iki işlemde toplam 45 bin hissesini 7 milyon dolara sattı.

🎯 Broadcom (AVGO) CEO’su ve Başkanı Hock E. Tan, 2 Nisan’da 2,6 milyon dolar karşılığında toplam 2 bin hisse sattı. 

🎯 Qualcomm (QCOM) CFO’su Akash J. Palkhiwala, 4 Nisan’da 520 bin 480 dolar karşılığında 2 bin hisseyi elden çıkardı.

🎯 Arista Network (ANET) CEO’su ve Başkanı Jayshree Ullal, 2 Nisan’da gerçekleşen iki işlemde toplam 25 bin 500 hisse sattı ve bu işlemlerden 7,4 milyon dolar elde etti. 

🎯 Roblox (RBLX) CFO’su Michael Guthrie, 3 Nisan’da 1,08 milyon dolar karşılığında 30 bin hisse sattı. 

🎯 Diamondback Energy (FANG) CEO’su Travis D. Stice, 2 Nisan’da 6 milyon dolar karşılığında 30 bin hisseyi elden çıkardı. 

🎯 Salesforce (CRM) CEO’su Marc Benioff, 3 Nisan’da 15 bin hissesini 4,5 milyon dolara sattı. 

Micron CEO’su 6,7 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz