Borsa Haberleri

Micron, ABD Hükümetinden 6 Milyar Dolar Teşvik Almaya Hazırlanıyor

April 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Micron, ABD Hükümetinden 6 Milyar Dolar Teşvik Almaya Hazırlanıyor

Bellek çipi üreticisi Micron Technology (MU), yerel çip fabrikası projelerinin fonlaması  için ABD Ticaret Bakanlığı’ndan 6 milyar dolardan fazla teşvik almaya hazırlanıyor.

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberde, henüz kesinleşmemiş olan hibenin önümüzdeki hafta içinde açıklanabileceği belirtildi.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde ABD Başkanı Joe Biden, Intel (INTC) için yaklaşık 20 milyar dolarlık kredi ve hibe ve GlobalFoundries’e (GFS) 1,5 milyar dolarlık hibe de dahil olmak üzere çeşitli finansman girişimleri duyurdu.

Yarı İletken Endüstrisi Birliği’ne göre 52,7 milyar dolarlık CHIPS Yasası, ABD’nin küresel yarı iletken üretim kapasitesindeki payı 1990’daki 37% seviyesinden 2020’de 12%’ye düştüğü için Çin ve Tayvan’a olan bağımlılığı azaltmak ve yerli üretimi artırmayı amaçlıyor.

Micron, ABD Hükümetinden 6 Milyar Dolar Teşvik Almaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters