Borsa Haberleri

Mia Teknoloji’nin İlaç Etiketleme Cihazı için Ar-Ge Projesi Onaylandı

May 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Mia Teknoloji’nin İlaç Etiketleme Cihazı için Ar-Ge Projesi Onaylandı

Mia Teknoloji (MIATK), “Tam Otomatik İlaç Etiketleme Cihazı” için Ar-Ge projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi Hakem Heyeti tarafından onaylandığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre söz konusu cihaz; ilaç maaliyetlerinin kontrol altına alınması ve hasta güvenliğinin sağlanması için ilaç hareketliliğinin elektronik olarak izlenmesi ve yönetilmesi kapsamında sağlık kuruluşları bünyesinde yer alan eczanelerde kullanılacak. Bu kapsamda cihaz, ampul, flakon, hazır şırınga formunda ilaçların otomatik olarak etiketlenmesi işlevini yerine getirecek.

Projenin bütçesinin 7,5 milyon TL olduğu ifade edilen açıklamada cihaz ile özel ve resmi sağlık kuruluşlarının ilaç yönetimi süreçlerinin optimize edilerek daha etkin ve güvenilir hale getirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“İlgili projenin 6 ay içerisinde tamamlanarak ülkemizdeki ve dünya genelindeki dijital hastane seviyesi HIMSS Seviye 6 ve 7 olan sağlık kuruluşlarına satışının yapılması planlamaktadır. AR-GE projelerimizin geliştirilmesi ve artırılması konusundaki çalışmalarımız devam etmektedir.”

Mia Teknoloji'nin İlaç Etiketleme Cihazı için Ar-Ge Projesi Onaylandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP