Borsa Haberleri

Mia Teknoloji, İspanyol Firmayla İşbirliği Anlaşması Yaptı

Mia Teknoloji, İspanyol Firmayla İşbirliği Anlaşması Yaptı
Google News Icon Takip Et

Mia Teknoloji (MIATK), 100% iştiraki Tripy Mobility A.Ş. koordinatörlüğünde ve İspanyol şirket Futuro Perfecto Innovacion S.L’in danışmanlığında, 5 Eylül tarihinde bir proje başvurusu yapacağını açıkladı.

Bu kapsamda; projenin kurgulanması ve güçlü bir başvuru yapılması adına Tripy Mobility A.Ş. ve Futuro Perfecto Innovacion S.L arasında Danışmanlık ve Proje İş Birliği Sözleşmesi imzalandığı ifade edildi.

Açıklamaya göre söz konusu proje Avrupa Komisyonu’nun fonladığı ve Horizon Europe Çerçeve Programı dahilinde gerçekleşecek. Söz konusu projenin, başvuru tarihinden yaklaşık 3 ay sonra açıklanması bekleniyor.

Diğer yandan projenin 5 milyon avro değerinde fonlanacak olan 3 projeden bir tanesi olarak seçilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Projenin saha çalışmalarının İzmir, Barcelona ve Montreal’de yürütülmesi planlanıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP