Borsa Haberleri

Mia Teknoloji, Çin’de Yeni Sözleşme İmzaladı

May 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Mia Teknoloji, Çin’de Yeni Sözleşme İmzaladı

Mia Teknoloji (MIATK), Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hainan Eyaleti Yatırım Kurumu ile işbirliği ve ortak hareket sözleşmesi imzaladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre anlaşma kapsamında; Mia Teknoloji’nin yüksek teknoloji ve akıllı programlama ürün ve hizmetlerinin Hainan’da tanıtılması, kullanılması ve serbest bölge hizmetlerinden yararlanması amaçlanıyor.

Diğer yandan Çin ve Türkiye arasında ticaretin artırılması ve olası yatırım olanaklarının geliştirilip ilerletilmesi de anlaşma kapsamında yer alıyor. Açıklamada Hainan’a ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Hainan, Çin’in 8 Milyon nüfusa sahip, ticaret, liman ve turizm faaliyetlerinin oldukça gelişmiş olduğu, içerisinde serbest bölgesi bulunan ve ticaret-yatırım kolaylıkları sağlayan bir eyaletidir”

Mia Teknoloji, Çin'de Yeni Sözleşme İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP