Fon Analiz

Mevduatı Yenen Para Piyasası Fonları

May 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Mevduatı Yenen Para Piyasası Fonları

Dün açıklanan TCMB kararına göre politika faizi 50% seviyesinde sabit kalmaya devam etti.

👉 Hatırlatmak gerekirse; ocak ve şubat aylarında enflasyonun artış hızının beklenti üstü gerçekleşmesi sonrasında TCMB, mart toplantısında politika faizini 45%’ten 50%’ye yükseltmişti. 

Buna göre, mevduat faizlerinin ise aylık ortalama 4,16% oranında getiri sağladığı belirtilebilir. 

Mevduatlara ilgi artarken, tıpkı mevduatlar gibi düşük riskli yatırımlar sınıfına giren para piyasası fonlarının sana mevduattan bile çok kazandırabileceğini biliyor muydun?

İşte, mevduatı yenen para piyasası fonları 👇

Mevduatı Yenen Para Piyasası Fonları

💭 Yani, paranı sadece mevduat hesaplarında değil, para piyasası fonlarında da tutarak bu getiriyi sağlayabilirsin. 

Hem de vade sonu beklemeden fonunu satabilir ve kazandığını istediğin zaman harcayabilirsin. Acil bir durumda parana hızla ulaşabilir, işlemlerini kolayca yönetebilirsin.

Para piyasası fonları, düşük riskli yatırımlar arasında yer aldığı için yatırımlarını çeşitli güvenilir kaynaklara yayarak, olası dalgalanmalara karşı koruma sağlar. 

Ayrıca bu fonlar, piyasası sürekli takip eden profesyoneller tarafından yönetilerek maksimum getiri sunmayı amaçlar. Sana da efor sarfetmeden para kazanırken hayatın tadını çıkarmak kalır. 😌

Yatırımların gün sonunda nerede olduğunu bilmek, gece rahat uyumanı sağlar. Kısacası, para piyasası fonları, esnek, erişilebilir ve nispeten düşük riskli bir yatırım aracı olarak mükemmel bir seçenek sunar.

👉 Diyelim ki maaşın yattı ve borçlarının son ödeme tarihine daha birkaç günün var veya yatırım yaptığın hisseyi sattın ve yeni bir hissede pozisyon almak için bekliyorsun. 

Bu sırada paranın değer kazanmasına devam etmesini istiyorsan para piyasası fonları tam sana göre! 🤑

Mevduatı Yenen Para Piyasası Fonları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TEFAS