Borsa Haberleri

Meta’dan Sevindiren Bilanço: Beklentilerin Üzerinde Gelir ve 40 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı

February 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Meta’dan Sevindiren Bilanço: Beklentilerin Üzerinde Gelir ve 40 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı

CEO Mark Zuckerberg’in yönetimindeki Meta Platforms (META) 32,17 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 1,76 dolar seviyesinde bir düzeltilmiş kazanç açıkladı. Bu rakama, kendi grubundaki Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamalarından elde edilen 31,44 milyar dolar da dâhil.

● Analistlerin beklentisi, Meta (META)’nın 31,69 milyar dolar gelir üzerinden 2,23 dolar hisse başı kâr sağlaması yönündeydi. (Geliri beklentilerin üzerinde gelirken, hisse başına kârı tahminlerin altında geldi.)

● Toplam olarak bakıldığında Meta (META), kendi uygulama grubunda aylık bazda 3,74 milyar ve günlük bazda 2,96 milyar aktif kullanıcı ile dönem kapanışı yaptı.

● Zuckerberg ayrıca, şirket olarak 2023 yönetim temalarının “Verimlilik Yılı” olduğunu ve “daha güçlü ve çevik bir organizasyona dönüşmeye odaklandıklarını” vurguladı.

● Meta (META), bilanço ile birlikte sunulan hisse geri alım planında 40 milyar dolarlık bir artış yapıldığını duyurdu.

● 2023’ün ilk çeyreğine yönelik değerlendirmeler yapan Meta (META) 26-28,5 milyar dolar bandında gelir bekliyor. Analistlerin beklentisi ise 27,25 milyar dolar seviyesinde.

Meta’dan Sevindiren Bilanço: Beklentilerin Üzerinde Gelir ve 40 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha