Meta

Meta’dan Avrupa için Özel Bir Yapay Zekâ Teknolojisi

June 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Meta’dan Avrupa için Özel Bir Yapay Zekâ Teknolojisi

Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının sahibi Meta Platforms (META), Avrupa için dilsel, coğrafi ve kültürel referansları yansıtan özel bir yapay zekâ teknolojisi üzerine çalıştığını açıkladı.

Meta, Avrupa Birliği’ndeki insanların Instagram ve Facebook gibi platformlarında herkese açık olarak paylaşmayı seçtikleri içerikleri kullanarak büyük dil modellerini eğitecek.

Meta’nın üst düzey politika yöneticisi eylül ayında Reuters’e verdiği bir röportajda, şirketin yeni Meta AI sanal asistanının bazı bölümlerini eğitmek için herkese açık Facebook ve Instagram gönderilerini kullandığını ancak tüketicilerin mahremiyetine saygı duymak için yalnızca aile ve arkadaşlarla paylaşılan özel gönderileri hariç tuttuğunu söylemişti.

Şirket geçen ay yaptığı açıklamada, Avrupa bölgesindeki ve Birleşik Krallık’taki Facebook ve Instagram kullanıcılarını, Meta’nın hizmetlerinde paylaşılan herkese açık bilgileri yapay zekâyı geliştirmek ve iyileştirmek için nasıl kullandığı konusunda bilgilendirmeye başlayacağını belirtti. 

Meta'dan Avrupa için Özel Bir Yapay Zekâ Teknolojisi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters