Borsa Haberleri

Meta, Yeni Sohbet Robotlarını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

September 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Meta, Yeni Sohbet Robotlarını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Meta Platforms (META), genç kullanıcıları cezbetmek için bu hafta içinde sosyal medya uygulamalarında farklı kişiliklere sahip yapay zekâ sohbet botlarını piyasaya sürmeyi planlıyor. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, söz konusu üretici yapay zekâ botları şirket içinde çalışanlar tarafından test ediliyor ve şirketin çarşamba günü başlayacak olan Meta Connect konferansında birkaçının duyurulması bekleniyor.

Botların kullanıcılarla etkileşimi artırmak için bir araç olarak kullanılması amaçlanıyor ancak bazıları kodlama veya diğer görevlere yardımcı olma gibi üretkenlikle ilgili becerilere de sahip olabilir.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde gençler arasında popülerlikte Instagram’ı geride bırakan TikTok’un ortaya çıkmasıyla birlikte genç kullanıcıların peşinden gitmek Meta için bir öncelik haline geldi. 

Kasım ayında Microsoft (MSFT) destekli OpenAI’ın ChatGPT’sinin piyasaya sürülmesinden bu yana büyük dil modeli teknolojisinin yükselişiyle birlikte Meta, şirketin çeşitli uygulamalarında ve metaverse’de uygulanmak üzere yapay zekâ segmentlerinin çalışmalarına da yeniden odaklandı. 

Meta söz konusu yapay zekâ kişilikli sohbet robotlarından düzinelerce geliştirmeyi planlıyor. Konuya aşina olan kişilere göre şirket, ünlülerin ve içerik oluşturucuların hayranları ve takipçileriyle etkileşim kurmak için kendi yapay zekâ sohbet robotlarını kullanmalarına olanak tanıyacak bir ürün üzerinde de çalışıyor.

Meta, Yeni Sohbet Robotlarını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal