Borsa Haberleri

Meta, Yeni Kazanç Kapıları Deniyor

October 5, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Meta, Yeni Kazanç Kapıları Deniyor
  • Meta Platforms (META), salı günü duyurduğu yeni reklam formatlarından oluşan bir seriyle, şirketin bu yıl kaydettiği büyüme oranında kilit unsur olarak belirlediği kısa video ve işletme mesajlaşması ürünlerinden yeni gelir akışları elde etmeyi amaçlıyor.

  • Facebook ve Instagram’ın ana şirketi, yaptığı bir blog paylaşımında, TikTok benzeri kısa video ürünü olan Reels paylaşımları içerisinde yer alacak yeni bir video reklam formatı denemelerine başladıklarını belirtti.

  • Blog paylaşıma göre, bir diğer yeni Reels formatında ise video altında 2 ile 10 adet görsel gösterecek şekilde ayarlanabilen, yatay olarak ölçeklendirilebilir dönen reklamlar yer alacak.

  • Bir basın etkinliğinde şirketin iş stratejisinden bahseden Meta yöneticileri, videolara eklenen reklam yerleştirmelerinden para kazanmalarını sağlayacak yeni formatların Reels içerik üreticilerine cazip geleceğini düşündüklerini ifade etti.

  • Meta’nın Amerika Kıtası Küresel İş Grubu Başkan Yardımcısı Nada Stirratt, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: “Amacımız, platformlarımız genelinde içerik üreticisi takipçilerinizi sürekli olarak artırmanıza imkan sağlayan araçları ve para kazanma fırsatlarını sunabilmek.

Meta, Yeni Kazanç Kapıları Deniyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı