Borsa Haberleri

Meta, Threads’in Masaüstü Versiyonunu Sunacak

Ağustos 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Meta, Threads’in Masaüstü Versiyonunu Sunacak

Meta Platforms (META) bu hafta başında yeni uygulaması Threads’in masaüstü sürümünü kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu hamle, uygulamanın Elon Musk’ın X’iyle olan rekabetini yeni bir boyuta taşıyabilir. 

Uygulamanın masaüstü versiyonu, kullanıcıların Threads için bir süredir istediği bir özellik. 

Meta’nın Instagram segmenti başkanı Adam Mosseri cuma günü Instagram profilinde yaptığı açıklamada Threads’in masaüstü versiyonunun yakında kullanıma sunulacağını ve Meta’da dahili olarak test edilmeye başlandığını söyledi. 

Mosseri, “Şu an uygulama kusursuz değil, henüz bunu istemezsiniz. Hazır olur olmaz herkesle paylaşacağız.” dedi.

Meta, eskiden Twitter olarak bilinen X’e alternatif olarak Threads’i piyasaya sürme konusunda biraz acele etti desek yalan olmaz. Hatırlarsan Threads, beş gün içinde 100 milyon indirme sayısına ulaşan en hızlı uygulama olmuştu.

Bu erken başarısına rağmen, uygulamanın kullanımı hızla düştü ve birçok kullanıcı, hizmetin tam bir web sürümü de dahil olmak üzere önemli özelliklerin olmamasından şikayetçi.

📉 Kullanımda 85% Düşüş 

Dijital veri ve analiz firması SimilarWeb’in yeni verilerine göre Threads uygulamasında geçirilen süre, lansmanından bir ay sonra yaklaşık 85% azaldı. Threads’in zirvede olduğu dönemde, uygulamanın lansmandan birkaç gün sonra dünya çapında yaklaşık 50 milyon günlük aktif kullanıcısı vardı. 

Şirket, dün yaptığı açıklamada, bu sayının o zamandan beri 10 milyonun altına düştüğünü söyledi. Öte yandan Insider Intelligence’a göre, X aylık yaklaşık 363,7 milyon aktif kullanıcıya sahip. 

Meta’nın bu hamlesinin ne getireceği bilinmez ancak bazı sosyal medya uzmanları, Threads’in web versiyonunun Meta için faydalı olacağını düşünüyor.

Silikon Vadisi’nden Sam Saliba, “Threads’in web tabanlı bir sürümü, X ile devam eden rekabetinde Meta için önemli bir avantaj olacaktır. Şirkete daha geniş bir erişim, daha fazla özellik ve daha iyi veri toplama kabiliyeti sağlayacaktır.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal