Meta

Meta Platforms için Beklentiler Yükseliyor

Mayıs 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Meta Platforms için Beklentiler Yükseliyor

Loop Capital, Meta Platforms’un (META) önünde gelirler için “oldukça parlak bir resim” görüyor. Yatırım şirketi, Meta’nın notunu “AL” olarak yükseltti. 

Analist Rob Sanderson, “Apple (AAPL) reklam izleme değişiklikleri, döviz ve Reels dönüşümü olmak üzere Meta gelirleri karşısındaki üç ana zorluk geride kalmaya başladı.” dedi ve şirket için 320 dolarda 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi. 

Sanderson, Meta’nın gelirleri için özellikle Reels’in olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyor. Analist Meta’nın Reels segmentinin rakibi Tiktok’a göre daha hızlı büyüdüğünü belirtiyor ve ekliyor:

TikTok rekabeti ana odağımızdı ancak Meta, altyapı ve reklam teknolojileri konusunda alanının en iyisi. Marka reklamcılarından Reels’in performansına yönelik gelen geri bildirimler giderek daha da olumlu bir resim çiziyor ve reklam ürünleri de bu yönde hızla evrilecektir.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti