Borsa Haberleri

Meta Platforms: ChatGPT’yle İlişkili Kötü Amaçlı Yazılımlar Artıyor

May 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Meta Platforms: ChatGPT’yle İlişkili Kötü Amaçlı Yazılımlar Artıyor

Meta Platforms (META), kullanıcıları kötü amaçlı uygulamalar ve tarayıcı uzantıları indirmeleri için ChatGPT ismini kullanan kötü amaçlı yazılımların ortaya çıkmaya başladığı uyarısını yaptı.

Mart ayından bu yana popüler yapay zekâ destekli sohbet robotunun ismini kullanan 10 kötü amaçlı yazılım ailesi ve bin adet kötü amaçlı linkler tespit edildiğini belirten Meta bilgi işlem güvenlik yetkilisi Guy Rosen, üretici yapay zekâ teknolojilerini kullanan kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamak için çalışmalar yapıldığını söyledi. 

Meta Platforms: ChatGPT’yle İlişkili Kötü Amaçlı Yazılımlar Artıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance