Bültenler

Meta, Metaverse için Para Kazanma Araçlarını Test Etmeye Başlıyor

April 12, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Meta, Metaverse için Para Kazanma Araçlarını Test Etmeye Başlıyor

Meta (FB), pazartesi günü yaptığı açıklamada, metaverse platformu Horizon Worlds’te dijital varlıkları satmak amacıyla araçları test etmeye başladığını belirtti.

Şirket, bu araçların platformda; sanal sınıflar, oyunlar ve moda aksesuarları oluşturabilen seçilmiş bir grup kullanıcıya sunulacağını söyledi.

Meta; bu kullanıcıların aksesuarlarını bir araç yardımıyla satabileceklerini veya inşa ettikleri özel dijital alanlara ücretli erişim sunabileceklerini de açıkladı.

👩‍💼 Meta, Test Grubuna Ödeme Yapacak

Sosyal medya devi ayrıca ABD’deki küçük bir grup Horizon Worlds kullanıcısı aracılığıyla yeni özellikleri deneyimleyebilecekleri bir program oluşturdu.

Bu programın katılımcılarına her ay ödeme yapılması da planlanıyor.

Facebook; kullanıcılarının çalışabileceği ve sosyalleşebileceği sanal gerçeklik olan Metaverse’e büyük bir yatırım yaptı. Bu ağa farklı cihazlar aracılığıyla katılım sağlanabilecek.

Bu gelişmelerle birlikte, yakın zamanda adını Meta olarak değiştiren Facebook; arazilerin, binaların ve avatarların blok zinciri tabanlı sanal varlıklar olarak alınıp satılabileceği “metaverse dünya”sında rakiplerinin bir adım önüne geçmeye çalışıyor.

Meta, Metaverse için Para Kazanma Araçlarını Test Etmeye Başlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı