Meta

Meta, Llama’nın Yeni Versiyonunu Temmuzda Piyasaya Sürecek

Şubat 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Meta, Llama’nın Yeni Versiyonunu Temmuzda Piyasaya Sürecek

Meta Platforms (META) yapay zekâlı büyük dil modeli Llama 3’ün en yeni sürümünü temmuz ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. 

The Information’ın haberine göre şirketin dil modeli, bu sayede kullanıcılar tarafından yöneltilen tartışmalı sorulara daha iyi yanıtlar verebilecek. Meta araştırmacıları modeli “gevşetmeye” çalışıyor ve bu da modelin tartışmalı olduğunu düşündüğü bir sorguya en azından bağlam sağlayabilecek.

Meta’nın yeni modelinin kullanışlılığını artıracak olan bu çaba, rakip Google’ın (GOOGL) Gemini yapay zekâsındaki görüntü oluşturma özelliğini, bazen hatalı olan tarihi görüntüler üretmesinin ardından askıya almasının ardından geldi.

Meta’nın sosyal medya platformlarındaki sohbet botlarına güç veren Llama 2, yayın tarafından yapılan testlere göre, bir arkadaşa nasıl şaka yapılacağı veya bir savaşın nasıl kazanılacağı gibi tartışmalı soruları yanıtlamayı reddediyor.

Ancak Llama 3, birden fazla kaynağa atıfta bulunan habere göre, “Bir aracın motoru nasıl öldürülür?” gibi soruları anlayabilecek, bu da aracın ömrünü sona erdirmek yerine nasıl kapatılacağı anlamına geliyor.

Şirket ayrıca, modelin tepkilerini daha incelikli hale getirme çabalarının bir parçası olarak, önümüzdeki haftalarda güvenlik eğitimini denetlemek üzere şirket içinden birini atamayı planlıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters