Borsa Haberleri

Meta, Connect Etkinliğinde Yapay Zekânın Temellerini Attı – Wall Street

September 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Meta, Connect Etkinliğinde Yapay Zekânın Temellerini Attı – Wall Street

Meta Platforms (META), Connect geliştirici etkinliğini dün yapay zekâ ve yeni ürünlere ağırlık veren bir açılış konuşmasıyla başlattı. Merakla beklenen etkinlik, şimdiye kadar Wall Street’i etkilemiş gibi görünüyor. 

🎯 META’nın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” ve 375 dolar hedef fiyatını koruyan Morgan Stanley analisti Brian Nowak, teknolojik gelişmelerin “etkileyici” olduğunu ve yapay zekâ gelişmelerinin de yeni kullanım alanları ve para kazanma fırsatları yaratabileceğini söyledi.

Nowak, “Bu duyurular, Meta’nın yeni potansiyel etkileşim ve gelir faktörleri yaratmak için önde gelen veri ve dağıtım kanallarından yararlanırken, bir yandan da yapay zekâya yatırım yapabilme becerisini ortaya koyuyor.” yorumunu yapıyor.

🎯 Goldman Sachs analisti Eric Sheridan, etkinlikten sonra Meta için “AL” notunu ve 384 dolarlık hedef fiyatını yineleyerek, şirketin ilk karma gerçeklik başlığı olan Quest 3’ün, Apple (AAPL) önümüzdeki yılın başlarında Vision Pro’yu piyasaya sürmeye hazırlanırken bile şirketin kategorideki liderliğini korumayı amaçladığına işaret etti.

Ancak belki de daha önemlisi, şirketin sohbet robotları aracılığıyla yapay zekâ kişilikleri, yeni metinden görüntüye üretim modeli, Amazon (AMZN) ortaklığı yoluyla Llama büyük dil modeline daha fazla erişim ve diğer duyurular da dahil olmak üzere, üretici yapay zekâ alanındaki ilerlemeleri şirketi geleceğe hazırlıyor.

🎯 Meta için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruyan Baird analisti Colin Sebastian, yapay zekâ asistanlarının şirketin uygulamalarına entegrasyonundan etkilendiğini ve bunun kullanım alanını ve harcanan zamanı genişleteceğine, aynı zamanda potansiyel olarak gelir elde etmek için yeni yollar sunacağına inandığını söyledi.

Sebastian ayrıca, Microsoft’un (MSFT) Bing tarayıcısı aracılığıyla güncel gerçek zamanlı internet bilgilerini sunmak için Microsoft ile yapılan entegrasyonu da övdü ve bunu “oldukça önemli” olarak nitelendirdi:

Bunun önemli ancak büyük ölçüde beklenen bir duyuru olduğuna ve muhtemelen arama odaklı para kazanma ve potansiyel olarak Google için daha fazla rekabet konusunda bazı spekülasyonları tetikleyeceğine inanıyoruz.” 

Meta, Connect Etkinliğinde Yapay Zekânın Temellerini Attı - Wall Street

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha