Borsa Haberleri

Meta CEO’su 114,8 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Mart 21, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Meta CEO’su 114,8 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Facebook ve Instagram’ın sahibi Meta Platforms (META), geçen yılki rallinin ardından bu yıl da şimdiye kadar teknoloji sektörünün kazananları arasında yer almaya devam ediyor.

Meta Platforms CEO’su Mark Zuckerberg, haftalardır devam eden satış dalgasına bu hafta da devam etti ve 18-20 Mart aralığında altı ayrı işlemde toplam 232 bin 236 hissesini 114,8 milyon dolara sattı.

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Zuckerberg’ün yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Arrowhead Pharmaceuticals (ARWR) Direktörü Hongbo Lu, 18-20 Mart aralığında 3 bin hisse karşılığında 82 bin 990 dolar ödedi. 

🎯 Alpha Metallurgical Resources (AMR) Direktörü Michael Gorzynski, 15 Mart’ta 4,4 milyon dolar karşılığında toplam 15 bin hisse satın aldı. 

🎯 Axos Financial’ın (AX) Direktörü Sara Wardell-Smith, 15 Mart’ta 5 bin hisse karşılığında 248 bin 750 dolar ödedi.

  • Insider Satışları:

🎯 Alphabet (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai, 20 Mart’ta toplam 45 bin hisse satarak 6,7 milyon dolar elde etti.

🎯 Salesforce (CRM) Ortak Kurucusu ve CTO’su Parker Harris, 1,2 milyon dolar karşılığında 4 bin 200 hisseyi elden çıkardı. 

🎯 Jabil (JBL) Yönetim Kurulu Başkanı Mark T. Mondello 6,3 milyon dolar karşılığında 50 bin hisse sattı. 

🎯 D.R. Horton (DHI) Başkan Yardımcısı David V. Auld, 20 Mart’ta 3,9 milyon dolar karşılığında toplam 25 bin hisse sattı. 

🎯 Elastic (ESTC) CTO’su Shay Banon, 18 ve 19 Mart’ta gerçekleşen iki işlemde toplam 280 bin hisse satarak bu işlemlerden 28,4 milyon dolar elde etti. 

🎯 Phillips 66 (PSX) Başkan Yardımcısı Joseph Scott Pruitt, 18 ve 20 Mart’ta 2,1 milyon dolar karşılığında toplam 13 bin 192 hisse sattı.

🎯 Arista Network (ANET) CEO’su ve Başkanı Jayshree Ullal, 18 Mart’ta 20 bin hissesini 5,6 milyon dolar karşılığında elden çıkardı.

🎯 Snap (SNAP) CFO’su Derek Andersen, 18 Mart’ta 1 milyon dolar karşılığında 96 bin 953 hisse sattı.

🎯 Cooper Companies (COO) Kıdemli Başkan Yardımcısı Agostino Ricupati, 18 Mart’ta 5,5 milyon dolar karşılığında 54 bin 724 hisse sattı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti