Borsa Haberleri

Meta, Binlerce Çalışanını Daha İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor – Rapor

February 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Meta, Binlerce Çalışanını Daha İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor – Rapor

CEO Mark Zuckerberg tatil sezonunda yaptığı açıklamalarda, daha fazla işten çıkarma yapılmasını beklemediğini kaydetmişti. Ancak Facebook’un ana şirketi Meta Platforms (META) binlerce kişinin etkilenebileceği yeni bir işten çıkarma dalgasına hazırlanıyor.

● The Washington Post’un yaptığı habere göre Meta, insan kaynakları personelini, avukatlarını, finans uzmanlarını ve üst kademe yöneticilerini, şirket yapısını büyük ölçüde değiştirecek ve Zuckerberg ile stajyerler arasındaki mesafeyi daraltacak bir plan oluşturmakla görevlendirdi.

● Bu plan binlerce çalışanın işten çıkarılmasına ve istifasına neden olabilir. Habere göre, görev tanımları değişen bazı çalışanların önünde sonunda kendi arzusuyla işten ayrılması da bekleniyor.

Meta, Binlerce Çalışanını Daha İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor - Rapor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha