Borsa Haberleri

Meta, Avrupa’daki Kullanıcıları İçin Ücretli Abonelik Açıkladı

October 30, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Meta, Avrupa’daki Kullanıcıları İçin Ücretli Abonelik Açıkladı

Meta Platforms (META), Avrupa Birliği düzenlemelerine uyum sağlamak amacıyla Avrupa’daki kullanıcılara Facebook ve Instagram’ı reklamsız kullanabilecekleri bir abonelik planı sunacağını açıkladı.

Aylık abonelik planları web kullanıcıları için 9.99 Avro (10.58 dolar), iOS ve Android kullanıcıları için de 12.99 (13,78 dolar) Avro olacak. 

AB düzenlemeleri, şirketin kullanıcıların izni olmadan reklamları kişiselleştirme kabiliyetini engelleme riski barındırdığı için, Meta’nın en önemli gelir kaynağına zarar verme tehdidi sunuyor. 

Ücretsiz ve reklam destekli bir plan ile reklamsız ücretli bir abonelik arasında bir seçenek sunmak, kullanıcıların ilkini tercih etmesine yol açabilir ve Meta’nın reklam işini etkilemeden düzenlemelere uymasına yardımcı olabilir.

Meta, Avrupa’daki Kullanıcıları İçin Ücretli Abonelik Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters