Borsa Haberleri

Meta, Alphabet ve Pinterest Hisseleri Sallantıda!

Meta, Alphabet ve Pinterest Hisseleri Sallantıda!
Google News Icon Takip Et

● Snapchat (SNAP)’in beş sene önceki halka arzında bu yana en düşük gelir artışının görülmesini yüksek enflasyona bağlaması üzerine, Meta Platforms (META), Google (GOOGL) ve diğer dijital reklam şirketlerinin hisseleri perşembe günü düşüş eğilimine girdi.

● Eylül dönemi kazançlarını açıklayan sosyal medya devi Snap’in hisseleri, hayal kırıklığına neden olan sonuçlar üzerine kapanış sonrası işlemlerde 25% düştü. Snap, normalde yoğun olan tatil döneminde herhangi bir gelir artışı öngörmediklerini vurguladı.

● Ana iş modelleri internet reklamları olan diğer şirketlerin hisseleri de Snap’in düşüşünü takip etti. 

● Facebook’un sahibi Meta (META) 4%, Alphabet (GOOGL) 2% ve Pinterest (PINS) yaklaşık 8% değer kaybetti. İşlem sonrası toplam değer kaybı, bahsedilen şirketler ve Spotify (SPOT) ve Roku (ROKU) gibi diğer internet reklamı şirketleri ile birlikte 40 milyar dolara ulaştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı