Borsa Haberleri

Merck, Kilo Kaybı İlaçları Pazarına Girmeyi Hedefliyor

Merck, Kilo Kaybı İlaçları Pazarına Girmeyi Hedefliyor
Google News Icon Takip Et

Merck (MRK), kilo vermenin ötesinde faydaları olan yeni tedaviler geliştirme çabalarıyla hızla büyüyen obezite ilacı pazarında güçlü bir oyuncu olmak istiyor. 

Goldman Sachs’ın ev sahipliği yaptığı bir yatırımcı konferansında konuşan Merck CEO’su Rob Davis, şirketin kilo kaybının yanı sıra diyabet ve diğer rahatsızlıklar için sağlık açısından faydalar sağlayan, glukagon benzeri peptit 1 (GLP-1) adı verilen yeni bir kilo verme ilacı sınıfı üzerinde çalıştığını söyledi. 

Novo Nordisk’in (NVO) Wegovy ve Ozempic ve Eli Lilly’nin (LLY) Mounjaro ve Zepbound’u gibi GLP-1 ilaçları, kan şekeri seviyelerini kontrol ederek ve tokluk hissini tetikleyerek çalışıyor. GLP-1 tedavileri, kilo vermenin yanı sıra kronik böbrek hastalığı ve kardiyovasküler hastalık gibi diğer durumlara karşı da test ediliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha